Konya Core Pilates

Vücudunuz İçin En Uygun Egzersiz
Egzersiz İçin Doğru Adres Konya Core Pilates

Pilates yönetiminin temeli eski Yunan felsefesinden gelen akıl ve vücut birlikteliğidir. Pilates,doğunun akıl-vücut-ruh teorilerinin batımın bitomekanik ,motor,öğrenme ve core stabilizasyon teorileri ile birleşiminden temel almıştır.

Klinik Egzersiz Nedir?

Klinik egzersiz fizyoterapist eşliğinde şikayetlerinize yönelik planlanan kişiye özel egzersiz programıdır. Önceliğimiz ağrısız hareket paterni, sağlıklı bir duruştur.

Aletli Pilates Reformer Nedir?

1.Dünya Savaşından sonra yaralanan askerlere dirençli egzersiz yaptırmak amacıyla kurulan ve günümüze kadar evrilerek gelmiş egzersiz protokolüdür. Raylı sistem sayesinde hem dirençli egzersizler yapılabilmekte hemde vücut ağırlığınız eşit şekilde dengelenebilmektedir.

Kimler Reformer Pilates Yapabilir?

Sağlık problemleri olan herkese (bel fıtığı,boyun fıtığı,kireçlenme, romatizma ,fibromiyalji,kronik ağrılı durumlar vs.) kontrollü şekilde uygulanabileceği gibi tedavisi tamamlanmış danışanlarımızda ise stabilizasyon amacıyla egzersiz yaklaşımları büyük önem taşımaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan üyelerimizin ise koruma amaçlı egzersiz yapabileceği bir düzenektir.

Reformer Pilates Seans Süreleri Nedir?

45-50 dakika haftada 2 yada 3 gün 3 kişilik gruplar halinde seanslarımız yapılacaktır. Verim alınabilmesi için 3 ay düzenli egzersiz yapılması önerilir.

Pelvik Taban Ünitesi

Pelvik taban leğen kemiği olarak bilinen kemiklerin arasında bulunan kas gruplarıdır.

Pelvik Taban Egzersizleri Kimlere Uygulanabilir?

Her yaş grubuna uygulanabilen egzersiz yaklaşımlarını içerir. Böbrek problemi olan küçük yaşta ki danışanımızdan( gece yatak ıslatma,idrar tutamama,nörolojik defisitler vs) yetişkin üyelerimize kadar (ağrılı cinsel ilişki,vajinismus, idrar kaçırma,ağrılı adet döngüleri vs) geniş bir popülasyona hizmet edilmektedir.